fbpx

Чи потрібен РРО, якщо ФОП-єдинник перевищив обсяг в 1 млн грн, але здійснював розрахунки через поточний рахунок і POS-термінал?

Дата і час публікації
04.10.2019 12:48
Рубрика

Якщо єдинник і надалі планує вести розрахунки в такий спосіб, йому доведеться встановити РРО. Причина тому – визначення самого терміна «розрахункова операція», який наведено в ст. 2 Закону про РРО:

  • розрахункова операція – приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

До чого тут Закон про РРО? Його дія поширюється на всіх суб’єктів господарювання, їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб’єктів господарювання, що здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (преамбула Закону про РРО). Тож ФОП-єдиннику потрібно почати застосовувати РРО з першого числа першого місяця кварталу, наступного за місяцем такого перевищення
Абз. 3 п. 296.10 ПКУ

Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.