fbpx

Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», аби зробити її ще доступнішою для бізнесу 

Джерело - Урядовий портал

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про внесення змін до Порядку надання державної підтримки мікропідприємництва та малого підприємництва». Відповідне рішення було прийнято 17 червня 2020 року на засіданні Уряду. Постанова вступає в дію з 1 липня 2020 року.

«Ми майже щодня обговорюємо з фахівцями банків-партнерів, як працює програма і як зробити її доступнішою. Сьогодні на засідання Уряду був винесений та прийнятий новий пакет змін напрацьований спільно з ними та Мінфіном, що врегулює виявлені проблеми та підвищить ефективність програми», - коментує рішення Уряду заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Дмитро Романович.

Зокрема, вирішено:

  • пом’якшити вимоги до обов’язкової прибутковості діючого бізнесу в попередньому податковому періоді;
  • зняти обмеження щодо напрямків використання коштів, отриманих суб’єктами підприємництва для фінансування оборотного капіталу;
  • зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту в рамках програми, залишивши обмеження лише по розміру держдопомоги;
  • привести формулу розрахунку базової процентної ставки у відповідність з рівнем операційних витрат банків, який дозволяє їм забезпечувати виконання програми «Доступні кредити «5-7-9%».

Важливо, мікро- та малий бізнес зможе звернутися за отриманням кредитів за новими правилами одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до програми «Доступні кредити 5-7-9» та оновлення угод з уповноваженими банками.

Нагадаємо, Фонд розвитку підприємництва уклав угоди про співробітництво вже з 16-ма банками: АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», АТ АКБ «Банк Львів», ПАТ «ПУМБ», АТ «БАНК АЛЬЯНС», АТ «КРЕДОБАНК», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «Альфа-банк», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «МЕГАБАНК», АТ «ПОЛІКОМБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

 

Деталі Програми та умов участі на Порталі для Підприємців - Перейти

Офіс розвитку малого та середнього підприємництва зібрав усю необхідну інформацію про ведення бізнесу в умовах карантину, державну підтримку та онлайн інструменти для здійснення підприємницької діяльності.

Відвідайте нашу спеціальну сторінку - http://sme.gov.ua/covid19 

Хочу мати класний Бізнес-план!
Зареєструйтесь на наші навчальні програми та події, і отримайте кваліфіковану підтримку
Зареєструватись
Хочу перетворити ідею на бізнес!
Щотижня ми готуємо ексклюзивну інформацію, яка допоможе Вам створити прибутковий бізнес
Зареєструватись
Хочу дізнатись про можливості підтримки бізнесу
Гранти, кредити, навчання та закордонні поїздки для стажування та пошуку партнерів - найкращі інструменти для Вашого розвитку
Зареєструватись
Попередній
Далі

Он-лайн матеріали регіональних заходів

Що таке бізнес-план і чому він важливий?

     

Справа не в ідеях. 

Справа в реалізації ідей.

Скотт Бєльський,

співзасновник Behance.

    

 

Гарний бізнес-план відповідає на головні питання, які постають перед майбутнім підприємцем, його партнерами та інвесторами:

  1. Чому ми впевнені, що наша ідея класна?
  2. Чим наш продукт відрізняється від пропозицій конкурентів?
  3. Як ми розкажемо про це нашим клієнтам, так щоб вони нас полюбили?
  4. Як ми організуємо роботу команди, постачальників та партенрів, що усе “полетіло”?
  5. Скільки грошей ми витрачатимемо та заробимо?
  6. Які ризики нашого бізнесу та як ми з ними працюємо?

Для відповіді на усі ці питання у формі, зручній як для Вас, так і для Банку, що розглядатиме Ваші бізнес-плани, ми підготували форму, яку Ви можете  використовувати.

Як мені навчитись складати класний бізнес-план?

Як методику навчання потенційних заявників обрано програму Міжнародної організації праці «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес» (РВСБ). Методика є міжнародною, застосовується у понад 100 країнах.

Всього у світі підготовано понад 35 000 тренерів, навчання пройшло понад 10 Млн учасників. Учасники започаткували понад 2,1 Млн нових бізнесів, у яких створено понад 6,3 Млн нових робочих місць (понад 3 в одному бізнесі) (усі дані станом на 2015 рік).

У деяких країнах (наприклад Македонія, Азербайджан) проходження навчання за програмою РВСБ є обов’язковою умовою отримання державної підтримки підприємцями, адже застосування повної методики програми доведено підвищує якість бізнес-плану заявника та знижує ризики банкрутства та підвищує кількість та якість створених робочих місць.

Програма охоплює всі етапи започаткування та ведення бізнесу – від підготовки бізнес-плану, до активної участі у глобальних ланцюжках вартості.

Завдяки співпраці Міжнародної організації праці, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Офісу розвитку МСП, Ви теж можете стати частиною світової підприємницької спільноти!

 

Дізнатись більше про програму (англійською) на офіційному сайті

В рамках пілотного проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» вже підготовано 52 тренери за методикою РВСБ (17 у центрах зайнятості, 18 у системі ПТНЗ, 17 у організаціях оточення бізнесу).

Навчання пройшло понад 900 осіб, які вже можуть подавати бізнес-плани з моменту відкриття програми. 

У 2020 році планується навчити ще 1 000 осіб, навчальні модулі пройдуть у найбільших містах України.

Учасники опрацьовують наступні тематичні блоки:

1. Бізнес-план – Вступ
2. Підкріплюйте Ваші бізнес-ідею
3. Маркетинг план (2 блоки)
4. Персонал
5. Організація та управління
6. Закупівлі для Вашого бізнесу
7. Розрахунок собівартості Ваших товарів та послуг
8. Фінансове планування
9. Стартовий капітал

Форма бізнес-плану Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” розроблена на основі базового бізнес-плану навчальної програми «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес».

Навчання за програмою розпочнеться у березні 2020 року, але зареєструватись можна вже сьогодні, у формі, що розміщена нижче.

     

Зареєструватись для участі у Програмі!

Після надсилання форми, обов’язково перевірте папку СПАМ – наш лист підтвердження може потрапити до неї. Позначите його як “не спам”, або “важливі”, або встановіть правило – не відправляти листи з нашої адреси у СПАМ.

Лист із підтвердженням реєстрації, та перший лист із матеріалами навчальної програми ми надсилаємо Вам одразу після заповнення Вами форми.

Якщо наші листи будуть потрапляти у СПАМ, ми не зможемо вчасно інформувати Вас про новини та заходи. 

Історії успіху українських підприємців

Дізнавайтесь більше у соцмережах та спеціальних проектах

Відвідайте події наших Партнерів

Сподобалась стаття? Поділіться важливим з Друзями:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на email
Email

Дізнайтесь більше на сайті Державної програми:

Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.