fbpx

Уряд збільшив максимальну суму кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%» в два рази - до 3 мільйонів гривень та розширив її пакетом антикризових заходів для мікро- та малого бізнесу

Джерело - Урядовий портал

Такий результат доопрацювання прийнятої 18 березня постанови КМУ «Порядку надання фінансової державної підтримки суб'єктам мікропідприємництва та малого підприємництва», які на засіданні Уряду 15 квітня представив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Відповідні зміни напрацьовані Міністерством фінансів спільно з Фондом розвитку підприємництва у співпраці з представниками банківських установ та підприємцями.

По-перше, розширено коло суб'єктів підприємництва, які можуть отримати державну фінансову підтримку за цією програмою. Тепер подавати заявки на кредит за умовами програми “Доступні кредити 5-7-9%” можуть підприємці, максимальний рівень річного доходу яких не перевищує 100 мільйонів гривень (було - до 50 мільйонів гривень).

По-друге, збільшується максимальна сума кредиту з 1,5 мільйона гривень до 3 мільйонів гривень.

По-третє, розширюється перелік цілей, на які підприємці можуть брати кредит в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%». Відтепер бізнес може розраховувати на підтримку держави, беручи позику також на придбання нежитлової нерухомості без права передачі її третім особам; придбання обʼєктів права інтелектуальної власності за договорами комерційної концесії (франчайзинга), пов’язаних із реалізацією субʼєктом підприємництва інвестиційного проекту; поповнення обігових коштів суб’єктів підприємництва у розмірі не більше 25% від загальної вартості інвестиційного проекту, що фінансується за рахунок кредитних коштів.

Також доопрацьовано умови програми «Доступні кредити 5-7-9%», щоб поширити її дію на той бізнес, що вже має кредити. Це дозволить зменшити боргове навантаження на мікро- та малих підприємців, а також розширить їх доступ до джерел поповнення обігових коштів. Зокрема, йдеться про провадження господарської діяльності з виробництва лікарських засобів, медичних виробів та обладнання; фінансування обігових коштів для зарплати, оренди, комунальних і охоронних послуг, збереження робочого стану обладнання, сировини та матеріалів.

Суб’єкти підприємництва можуть звернутися за отриманням пільгових кредитів в рамках антикризових заходів до відміни карантину плюс 90 днів після такої відміни. Також держава надає можливість отримати відстрочку з повернення кредиту, наданого на антикризові заходи, але не більше, ніж на дев’ять місяців.

Важливо, кредити за новими правилами мікро та малий бізнес зможе отримати одразу після внесення Радою Фонду розвитку підприємництва відповідних змін до Програми “Доступні кредити 5-7-9” та оновлення угод Фонду з банками, що надають кредити.

 

Деталі Програми та умов участі на Порталі для Підприємців - Перейти

Офіс розвитку малого та середнього підприємництва зібрав усю необхідну інформацію про ведення бізнесу в умовах карантину, державну підтримку та онлайн інструменти для здійснення підприємницької діяльності.

Відвідайте нашу спеціальну сторінку - http://sme.gov.ua/covid19 

Хочу мати класний Бізнес-план!
Зареєструйтесь на наші навчальні програми та події, і отримайте кваліфіковану підтримку
Зареєструватись
Хочу перетворити ідею на бізнес!
Щотижня ми готуємо ексклюзивну інформацію, яка допоможе Вам створити прибутковий бізнес
Зареєструватись
Хочу дізнатись про можливості підтримки бізнесу
Гранти, кредити, навчання та закордонні поїздки для стажування та пошуку партнерів - найкращі інструменти для Вашого розвитку
Зареєструватись
Попередній
Далі

Он-лайн матеріали регіональних заходів

Що таке бізнес-план і чому він важливий?

     

Справа не в ідеях. 

Справа в реалізації ідей.

Скотт Бєльський,

співзасновник Behance.

    

 

Гарний бізнес-план відповідає на головні питання, які постають перед майбутнім підприємцем, його партнерами та інвесторами:

  1. Чому ми впевнені, що наша ідея класна?
  2. Чим наш продукт відрізняється від пропозицій конкурентів?
  3. Як ми розкажемо про це нашим клієнтам, так щоб вони нас полюбили?
  4. Як ми організуємо роботу команди, постачальників та партенрів, що усе “полетіло”?
  5. Скільки грошей ми витрачатимемо та заробимо?
  6. Які ризики нашого бізнесу та як ми з ними працюємо?

Для відповіді на усі ці питання у формі, зручній як для Вас, так і для Банку, що розглядатиме Ваші бізнес-плани, ми підготували форму, яку Ви можете  використовувати.

Як мені навчитись складати класний бізнес-план?

Як методику навчання потенційних заявників обрано програму Міжнародної організації праці «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес» (РВСБ). Методика є міжнародною, застосовується у понад 100 країнах.

Всього у світі підготовано понад 35 000 тренерів, навчання пройшло понад 10 Млн учасників. Учасники започаткували понад 2,1 Млн нових бізнесів, у яких створено понад 6,3 Млн нових робочих місць (понад 3 в одному бізнесі) (усі дані станом на 2015 рік).

У деяких країнах (наприклад Македонія, Азербайджан) проходження навчання за програмою РВСБ є обов’язковою умовою отримання державної підтримки підприємцями, адже застосування повної методики програми доведено підвищує якість бізнес-плану заявника та знижує ризики банкрутства та підвищує кількість та якість створених робочих місць.

Програма охоплює всі етапи започаткування та ведення бізнесу – від підготовки бізнес-плану, до активної участі у глобальних ланцюжках вартості.

Завдяки співпраці Міжнародної організації праці, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства та Офісу розвитку МСП, Ви теж можете стати частиною світової підприємницької спільноти!

 

Дізнатись більше про програму (англійською) на офіційному сайті

В рамках пілотного проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні» вже підготовано 52 тренери за методикою РВСБ (17 у центрах зайнятості, 18 у системі ПТНЗ, 17 у організаціях оточення бізнесу).

Навчання пройшло понад 900 осіб, які вже можуть подавати бізнес-плани з моменту відкриття програми. 

У 2020 році планується навчити ще 1 000 осіб, навчальні модулі пройдуть у найбільших містах України.

Учасники опрацьовують наступні тематичні блоки:

1. Бізнес-план – Вступ
2. Підкріплюйте Ваші бізнес-ідею
3. Маркетинг план (2 блоки)
4. Персонал
5. Організація та управління
6. Закупівлі для Вашого бізнесу
7. Розрахунок собівартості Ваших товарів та послуг
8. Фінансове планування
9. Стартовий капітал

Форма бізнес-плану Державної програми “Доступні кредити 5-7-9%” розроблена на основі базового бізнес-плану навчальної програми «Розпочни і вдосконалюй свій бізнес».

Навчання за програмою розпочнеться у березні 2020 року, але зареєструватись можна вже сьогодні, у формі, що розміщена нижче.

     

Зареєструватись для участі у Програмі!

Після надсилання форми, обов’язково перевірте папку СПАМ – наш лист підтвердження може потрапити до неї. Позначите його як “не спам”, або “важливі”, або встановіть правило – не відправляти листи з нашої адреси у СПАМ.

Лист із підтвердженням реєстрації, та перший лист із матеріалами навчальної програми ми надсилаємо Вам одразу після заповнення Вами форми.

Якщо наші листи будуть потрапляти у СПАМ, ми не зможемо вчасно інформувати Вас про новини та заходи. 

Історії успіху українських підприємців

Дізнавайтесь більше у соцмережах та спеціальних проектах

Відвідайте події наших Партнерів

Сподобалась стаття? Поділіться важливим з Друзями:

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на twitter
Twitter
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Поділитися на telegram
Telegram
Поділитися на whatsapp
WhatsApp
Поділитися на email
Email

Дізнайтесь більше на сайті Державної програми:

Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.