fbpx

Можливості залучення коштів для ІТ стартапів

Дата і час публікації
04.10.2019 14:47
Рубрика

 1. Венчурний капітал (ВК)

 

Фірми венчурного капіталу здійснюють прямі інвестиції у «молоді» компанії в обмін на частки у бізнесі.

Оскільки більшість фірм ВК є партнерами, які інвестують гроші, вони, як правило, є дуже обережними і зазвичай інвестують лише в ті підприємства, які вже створені та довели, що можуть отримувати прибуток.

Фірми ВК інвестують гроші в бізнес зі сподіванням заробити шляхом отримання свого прибутку з частки в капіталі, коли в остаточному підсумку бізнес продається більшому бізнесу. Детальніше про венчурний капітал в Україні та венчурних капіталістів нижче.

http://uvca.eu/ua/news/uvca-has-presented-overview-of-the-ukrainian-investment-market*

https://inventure.com.ua/tools/investors*

 

2. Бізнес-ангели

Якщо ви не можете отримати достатню кількість грошей у банку чи за рахунок власних активів, і у вас немає багатого родича, ви завжди можете знайти заможного інвестора.

Деякі заможні люди люблять вкладати кошти в стартапи – часто в обмін на частку в новому бізнесі. Ці інвестори відомі як бізнес-ангели. Як правило, бізнес-ангел досягає успіху в певній галузі та шукає нових можливостей у цій-таки галузі.

Бізнес-ангели можуть запропонувати не тільки фінансування, а деякі готові надати підтримку, спираючись на власний досвід.  Вони також можуть використовувати свої наявні контакти в галузі, щоб «відчинити двері» для вашого бізнесу.

Однак якщо ви маєте намір зустрітись з потенційним бізнес-ангелом, у вас є лише обмежений час, щоб справити сильне враження, і кожна секунда рахується. Це називається «спіч у ліфті», оскільки час на презентацію ідеї обмежений – не більше 2 хвилин. Про бізнес-ангелів в Україні нижче.

https://startup.ua*

https://inventure.com.ua/tools/investors/biznes-angely-ukrainy*

3. Бізнес-інкубатори

Якщо ви маєте гарну ідею для бізнесу, але вам потрібна допомога (як гроші, так і наставництво) у її створенні та запуску, бізнес-інкубатор може стати рішенням.

Бізнес-інкубатори – це організації, які надають послуги та підтримку молодим компаніям.  Бізнес-інкубаторами керують фірми венчурного капіталу, державні установи та університети з метою виховання нового бізнесу на ранніх етапах шляхом надання маркетингу, створення мереж, інфраструктури та фінансової допомоги.

Щоб долучитися до програми інкубаторів, потенційний власник бізнесу має пройти тривалий процес подання заявок.  Вимоги відрізняються між різними інкубаторами, але підприємець мусить демонструвати велику можливість успіху для бізнесу. Деякі приклади бізнес-інкубаторів наведені нижче:

 • EatsLabs шукає проекти, пов’язані з інтернет-простором або ж мобільними технологіями*.
 • Founder Institute допомагає підприємцям запускати технологічні проекти. Штаб-квартира розташована у Кремнієвій Долині. Це перший такий акселератор із США у нашій країні*.
 • «ІнКУБатор» – спільний проект платформи Prometheus і «ПриватБанку».
 • GrowthUp – перший український бізнес-акселератор. Він працює переважно із технологічними стартапами*.
 • iHub – бізнес-інкубатор, що працює із технологічними проектами. Має свої офіси у 4 містах України (Київ, Львів, Вінниця, Чернівці) та за кордоном*.
 • Polyteco – стартап-інкубатор, створений на базі НУ «КПІ». Працює переважно з проектами студентів (але не лише) у галузі ІТ*.
 • 1991 Open Data Incubator – інкубатор проектів на основі великих та відкритих даних. Працює зі стартапами, які надають сервіси громадянам, підприємствам та державним органам*.
 • Startup Depot Lviv – львівський інкубатор, який працює зі стартапами*.
 • Start-up Business Incubator KNU – це молодіжна бізнес-платформа на базі Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, яка об’єднує молодих науковців та студентів*.

4.  Бізнес-акселератор

Бізнес – акселератор – це програма, яка надає компаніям, що розвиваються доступ до менторів, інвесторів та іншої підтримки та допомагає їм стати стабільними, самодостатніми підприємствами.

Компанії, що використовують бізнес-акселератори, – це зазвичай старт-апи, які вийшли за рамки ранніх стадій розвитку. Менш розвинені компанії, що не готові до бізнес-акселератора, замість цього використовуватимуть бізнес-інкубатори для підтримки.

Окрім можливостей менторства та інвестицій, бізнес-акселератор надає зростаючим компаніям доступ до логістичних та технічних ресурсів, а також спільного офісного приміщення.

Програма бізнес-акселератора може тривати від двох до шести місяців. Мета полягає в тому, щоб підготувати компанії до самостійної роботи, мати сильну позицію для завоювання частки своїх цільових ринків.

Існує два основні види бізнес-акселераторів:

 • Так звані «сід-програми» тривають два-чотири місяці і зосереджуються на менш «зрілих» старт-апах, допомагаючи побудувати основи свого бізнесу, перш ніж надавати їм можливість презентувати свої ідеї інвесторам.
 • Програми на другому етапі тривають до шести місяців і зосереджуються на більш «зрілих» старт-апах, надаючи їм повний спектр підтримки та можливостей.

З переліком бізнес-акселераторів можна ознайомитись нижче:

http://growthup.com/en/

http://www.happyfarm.com.ua/

http://ihub.world/ua/ (http://ihub.world/ua/%22%20%5Ct%20%22_blank)

http://www.techforgood.global/ (http://www.techforgood.global/%22%20%5Ct%20%22_blank)

https://fintechfusion.ch/ (https://fintechfusion.ch/%22%20%5Ct%20%22_blank)

http://unlimitukraine.com.ua/ (http://unlimitukraine.com.ua/%22%20%5Ct%20%22_blank)

http://radartech.com.ua/mhp/ (http://radartech.com.ua/mhp/%22%20%5Ct%20%22_blank)

*Дисклеймер: Офіс розвитку малого  та середнього підприємництва жодним чином не рекламує та не здійснює піар фінансових організацій та їхніх послуг. Увесь контент розміщений з інформаційно-ознайомчою метою максимально допомогти підприємцям у пошуку фінансування. 

Інші матеріали

Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.