fbpx

Бізнес медіація — як вихід з конфлікту та спосіб вирішення спору

Дата і час публікації
02.10.2019 14:36

Якщо ви маєте конфлікт або спір і шукаєте спосіб його вирішення, то для вас може бути корисною бізнес-медіація.

Медіація (від англ. «mediation» – посередництво) — спосіб/метод вирішення спорів із залученням посередника (медіатора), який допомагає сторонам конфлікту налагодити процес комунікації і проаналізувати конфліктну ситуацію таким чином, щоб сторони самі змогли обрати той варіант рішення, який би найкращим чином задовольняв інтереси і потреби усіх учасників конфлікту.

Медіатор – це спеціально підготовлений нейтральний та незалежний фахівець, який допомагає сторонам конфлікту (спору) у його врегулюванні, організовує та проводить медіацію. Важливо пам’ятати, що у процесі медіації:

  • рішення ухвалюються сторонами самостійно і спрямовані на задоволення їхніх глибинних  потреб та інтересів;
  • медіатор не пропонує варіанти і не ухвалює рішення за учасників.

http://namu.com.ua/ua/info/customers/who-is-a-mediator_/

Медіація належить до альтернативних способів урегулювання спорів – тобто до таких, що дають змогу вирішувати спори і конфлікти без звернення до формальної системи судочинства.

Які категорії справ можуть бути розглянуті та вирішені за допомогою медіації?

  • Справи, в яких сторони прагнуть зберегти партнерські відносини.

 

Часто буває так, що рішення суду ставить крапку на відносинах сторін, які брали участь у судовому процесі. Коли ділові партнери опинилися в конфліктній ситуації, але хочуть вирішити проблему «мирним шляхом» і продовжити співпрацю, медіація є ідеальним варіантом.

 

 

 

 

 

  • Справи, в яких сторонам важливо зберегти конфіденційність.

 

Наприклад, коли справа стосується комерційної таємниці або ділової репутації, і сторони не зацікавлені в публічному розгляді їхнього спору і в оприлюдненні відомостей про них, навіть у судових документах.

 

 

 

 

 

 

 

  • Складні корпоративні спори.

 

Такі спори часто можуть бути багатоскладовими, комплексними, об’єднувати в собі кілька справ. Їх розгляд у судовому порядку триває дуже довго і коштує надзвичайно дорого.

 

 

 

 

 

 

 

 

Щоб визначити, чи підходить Вам медіація, прочитайте, будь ласка, інформацію з буклета: http://namu.com.ua/ua/downloads/promomaterials/DODATOK%204%20BROSHURA%20MEDIACIA.pdf

Щоб дізнатися більше про медіацію та знайти свого медіатора, звертайтеся до Українського центру медіації: http://www.ukrmediation.com.ua/ua/

 

Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.