fbpx

Грантовий конкурс в рамках Програми ЄС COSME «Strand A: Clusters Go International – All Sectors» CLUSINT-01-2020

Тип допомоги
Донорські програми
Термін дії
2020-12-02
Територія програми
Вся Україна
Вид допомоги
Безповоротна фінансова допомога
Заявник
Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес
Виконавець
ЄС COSME
Сфера діяльності
Виробництво, Послуги, Торгівля
Грантовий конкурс в рамках Програми ЄС COSME «Strand A: Clusters Go International – All Sectors» CLUSINT-01-2020

Про що?

Метою Програми кластерної інтернаціоналізації є

 • Посилення співпраці між кластерами та бізнес-мережами за кордоном, а також за секторами.
 • Сприяння розвитку загальноєвропейського стратегічного кластерного партнерства для виходу на міжнародний рівень та керівництва міжнародним кластерним співробітництвом у сферах, що мають стратегічний інтерес для третіх країн за межами Європи
 • Підтримка МСП у глобальній конкуренції.

Стратегічно посилюючи співпрацю між кластерами та діловими мережами та підтримуючи формування загальноєвропейських кластерних консорціумів на європейському рівні, ця дія допоможе МСП інтернаціоналізуватися та зайняти провідні позиції у світі.

Ця програма буде зосереджена на сприянні кластерній інтернаціоналізації, де зацікавлені консорціуми матимуть можливість розробити та реалізувати спільну стратегію інтернаціоналізації та підтримати інтернаціоналізацію МСП за межами Європи, в тому числі в нових тематичних сферах.

Програма кластерної інтернаціоналізації для МСП повинна сприяти пришвидшенню розвитку більшої кількості кластерів світового класу в усіх країнах-учасницях COSME, сприяючи більш стратегічній інтеграції кластерів на рівні Союзу для кращої підтримки європейських МСП у глобальній конкуренції.

Ця програма заохочуватиме європейські кластерні консорціуми до конкретної спільної роботи, особливо через галузеві межі, з метою використання синергії та розробки спільного „європейського” стратегічного бачення з глобальною перспективою та спільними цілями щодо конкретних третіх ринків.

Для кого?

Консорціум повинен складатись не менше як з 3 юридичних осіб, що представляють не менше як  три різні країни-члени ЄС та / або країни-учасниці  Програми COSME.

 • створені як мінімум у трьох різних країнах-учасницях COSME
 • програма відповідно до статті 6 Регламенту COSME, та
 • серед яких принаймні двоє мають бути з двох різних держав-членів ЄС.

Для чого?

Партнерства/консорціуми будуть брати участь у впровадженні та подальшій розробці своєї спільної міжнародної стратегії та дорожньої карти, що має призвести до конкретних заходів, що підтримують співпрацю зі стратегічними партнерами в третіх країнах.

Підтримувані заходи можуть включати спеціальні місії з аналізу ситуації або допомогу у відкритті спільного офісу за кордоном, оперативні дії із залученням кластерних МСП, такі як організація міжнародних місій зі зв’язків, а також подальші дії, що сприяють діловій співпраці, навчанню та моніторингової діяльність.

Партнерствам доведеться розробити та підписати ділові угоди (або еквівалентні офіційні документи про співпрацю) для розробки спільного проекту між членами Партнерства та бізнесом так і іншими відповідними зацікавленими сторонами з третіх країн, що врешті призведе до збільшення експорту, інвестиційних можливостей та організації нових міжнародних підприємств, що створять нові робочі місця.

Що потрібно?

Прийнятні консорціуми повинні складатися щонайменше з трьох юридичних осіб, створених у трьох різних країнах-учасницях COSME, серед яких щонайменше дві держави-члени Союзу.

Консорціуми заявників, що фінансуються за попередніми викликами “Cluster Go International” COS-CLUSTER-2014-3-03, COS-CLUSINT-2016-03-01, COS-CLUSINT-2017-03-6 та CLUSINT-2019-3-01 не мають права на цей тендер.

Що ти можеш отримати?

Загальний бюджет грантового конкурсу:

6 600 000 євро на 12 проекти від потенційних заявників (консорціумів).

Максимальний бюджет грантового конкурсу на 1 проект:

550 000 євро на 1 консорціум.

Покриття бюджету грантового конкурсу:

90 % – Єврокомісія, 10 % – члени консорціуму

До коли?

02.12.2020, 17:00:00 (за брюссельським часом)

Строк фінансування та дії гранту:

Тривалість проекту для напряму А повинна складати від 30 до 36 місяців, беручи до уваги враховувати такі специфікації:

– заявки на проекти, які планується виконувати менше 30 місяців, не приймаються.

– заявки на проекти, заплановані на термін понад 36 місяців, можуть бути розглянуті, якщо це належним чином обґрунтована заявником.

Де знайти детальну інформацію?

 • Загальна інформація про грантовий конкурс та форма для участі:  https://cutt.ly/tgwbG0Q
 • Умови грантового конкурсу: https://cutt.ly/2gwbC8W
 • Перелік міжнародних організацій, які шукають партнерів для подачі грантової заявки:  http://bit.ly/COS-CIRCFASH-2019-3-02-partners-list
 • Посібник Мінекономрозвитку щодо процедур подання грантових заявок в рамках Програми ЄС COSME (станом на 2018 рік):  https://sme.gov.ua/cosme/cosme-yak-braty-uchast/
 • Посібник Єврокомісії щодо подання грантових заявок та користування порталом: http://bit.ly/2ZHoGRd.

Сфера застосування

Цей захід є продовженням поточної програми інтернаціоналізації кластерів на користь МСП та передбачає наступні заходи Clasters Go International:
Метою є підтримка як підготовчих, так і реалізаційних дій для створення та розвитку нових „Європейських стратегічних кластерних партнерств для міжнародного розвитку” (ESCP-4i).

По-перше, партнерства розроблять спільне „європейське” стратегічне бачення з глобальною перспективою та спільними цілями щодо конкретних третіх ринків. Вони повинні сприяти кращій підтримці європейських МСП у глобальній конкуренції. Вони розробляють спільну міжнародну стратегію та дорожню карту для її реалізації та підписують угоди про співпрацю між Партнерством та міжнародним бізнесом та / або посередниками. Фінансовані заходи можуть включати:

 • Служби підтримки для ідентифікації та побудови партнерських відносин стратегічних партнерів по всій Європі, зокрема, спираючись на стратегії розумної спеціалізації регіонів-учасників,
 • Розвиток законного представництва,
 • Підготовка опитувань серед членів МСП для оцінки їх потреб та зацікавленості у співпраці з третіми країнами,
 • Підготовка спільної стратегії брендингу та маркетингу та дорожньої карти для співпраці.

Прийнятні консорціуми повинні складатися щонайменше з трьох юридичних осіб, створених у трьох різних країнах-учасницях COSME, серед яких щонайменше дві держави-члени Союзу.
Консорціуми заявників, що фінансуються за попередніми викликами “Cluster Go International” COS-CLUSTER-2014-3-03, COS-CLUSINT-2016-03-01, COS-CLUSINT-2017-03-6 та CLUSINT-2019-3-01 не мають права на цей тендер.

Крім цього..

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу, запит на участь у інформаційних вебінарах, запит на отримання новин міжнародних проектів можна надіслати через коротку форму зворотнього зв’язку:  http://bit.ly/ContactFormCircFash або написавши листа на email: oborysenko@smedo.gov.ua

Додаткові запитання щодо грантового конкурсу обробляють Олександр Бабій та Оксана Борисенко, Консультанти з розробки і реалізації програм та донорської координації Офісу розвитку МСП при МЕРТА.


Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.