fbpx

Одноразова допомога ФОПам та найманим працівникам

Тип допомоги
Бюджетні програми
Термін дії
31/12/2021
Територія програми
Вся Україна
Вид допомоги
Матеріальна допомога
Заявник
Суб`єкти малого і середнього підприємництва / діючий бізнес
Виконавець
Пенсійний фонд України
Сфера діяльності
Послуги, Торгівля
Одноразова допомога ФОПам та найманим працівникам

Про що?

З 19 квітня ФОПи та наймані працівники, діяльність яких була призупинена на час перебування області в “червоній” зоні, зможуть подати заявку на отримання одноразової матеріальної допомоги з Державного бюджету України в розмірі 8 тисяч гривень. Зробити це можна на порталі Дія або в застосунку Дія.

Послуга доступна протягом року, в тому числі для тих, хто отримував матеріальну допомогу минулого року. Допомогу не потрібно повертати державі або платити з неї податки. Також не потрібно хвилюватися з приводу перевірок вашого підприємства. Підприємець не може звільнити співробітника, який отримав допомогу. Більше того, ми нікому не передаємо інформацію про отримувачів допомоги.

Заява на отримання матеріальної допомоги також дозволяє додатково отримати виплату з коштів місцевого бюджету. Рішення про призначення допомоги та її розмір приймають органи місцевого самоврядування.

Для кого?

Хто може отримати допомогу?

  1. Наймані працівники юридичних осіб або ФОПів, якщо:

– основний КВЕД на останній день попереднього місяця належить до тих, що мають право на допомогу;

– організація нарахувала ЄСВ за всі місяці попереднього кварталу;

– їхня середня заробітна плата за попередній квартал не перевищує 30 тис. грн на місяць;

– не працюють за сумісництвом.

  1. ФОПи, якщо:

– основний КВЕД на останній день попереднього місяця належить до тих, що мають право на допомогу;

– сплатили ЄСВ не менш ніж за 6 місяців протягом 2020 року;

– вели діяльність станом на останній день попереднього місяця;

– не є найманим працівником одночасно.

Що потрібно?

Подати заявку на отримання на порталі Дія або в застосунку Дія.

Що ти можеш отримати?

Одноразову матеріальну допомогу в розмірі 8 тисяч гривень.

До коли?

Подати заяву можна протягом 30 днів з дня запровадження “червоної” зони в області, де ви ведете діяльність. Якщо цю область було віднесено до “червоної” зони протягом лютого-березня 2021 року, — можете подати заяву до 18 травня 2021 включно.

Де знайти детальну інформацію?

Дія

Постанова Кабінету Міністрів України «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 07 квітня 2021 р. № 328

Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” № 1358-IX 30 березня 2021 року

Постанова Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”

Крім цього.. 

Мінцифра спільно з Мінекономіки, Мінсоцполітики та ПФУ створили детальну інструкцію про отримання послуги в мобільному застосунку та на порталі Дія, а також відповіли на всі запитання щодо отримання послуги.


Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.