fbpx

Як започаткувати власний бізнес за сприяння Державної служби зайнятості

Тип допомоги
Бюджетні програми
Термін дії
Безстроково
Територія програми
Вся Україна
Вид допомоги
Безповоротна фінансова допомога
Заявник
Фізичні особи / потенційний бізнес
Виконавець
Державна служба зайнятості
Сфера діяльності
Виробництво, Послуги, Торгівля, Будівництво, Сільське господарство, Транспорт
Як започаткувати власний бізнес за сприяння Державної служби зайнятості

Про що?

Залучення безробітних до організації підприємницької діяльності – одна з активних форм підтримки безробітних, яка здійснюється державною службою зайнятості у разі відсутності на ринку праці підходящої роботи.

Згідно частини сьомої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» допомога по безробіттю може виплачуватися одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1533-14).

Умови та порядок виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації безробітними підприємницької діяльності визначені у Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, що затверджений  наказом Мінсоцполітики від 15.06.2015 № 613. (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0821-15#n14).

Для кого?

Для зареєстрованих безробітних, з числа застрахованих осіб, яким виповнилося 18 років та які не можуть бути працевлаштовані за сприяння служби зайнятості протягом одного місяця у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи.

Для чого?

За бажанням безробітних, яким виповнилося 18 років допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності.

Що потрібно?

Для розгляду питань щодо надання допомоги по безробіттю одноразово зареєстрований безробітний подає до центру зайнятості такі документи:

  • заяву про надання допомоги по безробіттю одноразово;
  • бізнес-план.

Що ти можеш отримати?

Крім отримання допомоги для організації підприємницької діяльності, особам, які виявили намір отримати допомогу по безробіттю одноразово, за їхнім бажанням можуть бути надані консультації та профорієнтаційні послуги з метою виявлення здібностей, схильностей до провадження підприємницької діяльності, вибору виду діяльності, отримання додаткової інформації про підприємництво. Центр зайнятості може залучати безробітних за їхнім бажанням до семінарів або організувати навчання з питань підприємництва (за бажанням).

До коли?

Безстроково

Де знайти детальну інформацію?

Державна служба зайнятості

http://bit.ly/32MwVOE

Наказ Міністерства соціальної політики від 15.06.2015 №613

http://bit.ly/2TFqpFh


Наразі інформаційний портал працює в тестовому режимі.